Ferie w Woli Batorskiej

2010-02-01 przez Biblioteka

Tegoroczne ferie przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Woli Batorskiej przy współpracy Domu Kultury przebiegały pod hasłem „Ferie z uśmiechem”. Nawet mroźna zima nie przeszkodziła w dotarciu na zajęcia zainteresowanym dzieciom, pragnącym pożytecznie i wesoło spędzić czas.

Startowaliśmy zajęciami „Zimowe bajki”. Książka jest najważniejszą rzeczą w bibliotece, dlatego zaproponowano dzieciom, w ramach głośnego czytania, bajki „Zimowe zabawy” z ulubionym pieskiem Reksiem, „Zima i czary” w/g Tove Janssona i „O pingwinku Kleofasku” Ireny Tuwim. Następnie dzieci wykonywały ilustracje do przeczytanych tekstów. Efektem tych działań jest blisko 40 prac plastycznych.

Wiele emocji i zabawy wywołało spotkanie pod hasłem „Wiem, bo czytałem”. Przygotowano w tym celu quizy typu : Która odpowiedź jest prawdziwa ?, Czyje to słowa ?, Kto do pary ?. Zagadki z tzw. „ Misiowej Szufladki” i zabawę w „Jasnowidza”, która doskonaliła sztukę zadawania pytań i udzielania odpowiedzi.

Na kolejne zajęcia „W krainie fantazji” zgromadzono liczne przedmioty związane z bohaterami bajek literackich. Zadaniem uczestników było przyporządkowanie ich do konkretnej bajki, podając tytuł i autora. Dzieci dobierały się parami, a gdy minął przeznaczony na odpowiedzi czas okazało się, że zwycięska para podała prawidłowo 25 tytułów bajek.

Ostatnie spotkanie na prośbę uczestników wypełniły różnego rodzaju zagadki, gry słowne, komputerowe, quizy. Urozmaiceniem zajęć były zabawy ruchowe z piłeczkami. Podzielone na drużyny dzieci rywalizowały w biegach, slalomach i rzutach do celu.

Uczestnicy feryjnych spotkań otrzymywali poczęstunek i słodkie nagrody za swoje osiągnięcia. Wspólne przebywanie przy stole obfitowało w rozmowy w miłej atmosferze. Był nawet „soczkowy toast” i przemówienia kapitanów drużyn rywalizujących w zabawach sportowych.