Jan Paweł II, nasz człowiek w niebie

2006-04-04 przez Biblioteka

"Jan Paweł II, nasz człowiek w niebie" to niezwykła wystawa, która powstała z potrzeby serca i z chęci wspomnienia naszego Papieża w pierwszą rocznicę śmierci. Kontakty Karola Wojtyły z parafią niepołomicką od lat 60-tych ubiegłego stulecia były bardzo ożywione – przybywał do Niepołomic jako ks. biskup, arcybiskup, kardynał – modlić się do swego Patrona w Kaplicy św. Karola Boromeusza.

Później, gdy został wybrany na następcę św. Piotra, niepołomiczanie korzystali z każdej sposobności by być blisko Ojca Świętego w czasie jego pielgrzymek do Polski, jak też sami pielgrzymowali do Watykanu na spotkania z Papieżem – Polakiem. Tak było przez wszystkie 27 lat Jego niezwykłego pontyfikatu.
Są w Niepołomicach tacy, którzy brali udział w pogrzebie Jana Pawła II.

Pomysł jak uczcić pamięć Ojca Świętego powstał na styczniowym spotkaniu opłatkowym Redakcji miesięcznika parafialnego „Panie, gdybyś tu był...”, kiedy to ks. Proboszcz Stanisław Mika zaproponował, by na 2 kwietnia 2006r. – na pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II – opracować specjalny dodatek do miesięcznika w całości poświęcony wspomnieniom niepołomiczan o naszym ukochanym Papieżu. Parafianie chętnie udostępnili fotografie i podzielili się swoimi wspomnieniami. Dzięki zebranym przez Panią Teresę Biernat materiałom i dzięki jej uprzejmości mogliśmy zorganizować również w Bibliotece tę oto wystawę.