Pejzaż polskiej duszy

2006-07-04 przez Biblioteka

Tonia Zinkiewicz większość swojego życia spędziła w Kazachstanie gdzie została deportowana wraz z rodziną.
W 2003 roku wróciła do swojego ojczystego kraju, Polski. Od 8 września 2003 roku żyje i mieszka w Domu Pomocy Społecznej „Pod Dębami” w Krakowie. Wolny czas poświęca rozwijaniu swoich zainteresowań, oraz pomocy innym mieszkańcom, aktywnie uczestnicząc w zajęciach pracowni Terapii Zajęciowej DPS „Pod Dębami”.

W malarstwie Toni Zinkiewicz najczęściej pojawiającym się motywem jest pejzaż zarówno ten ojczysty Polski jak
i ten, w którym żyła Kazachstański. W swoich pracach wykorzystuje różne techniki maluje farbami olejnymi, akrylowymi oraz tworzy wydzieranki i kolaże. Z zawodu jest krawcową, wykorzystuje to tworząc aplikacje.
Jej prace były kilkakrotnie prezentowane na Krakowskich Spotkaniach Artystycznych „Gaudium” w NCK w Krakowie, została również wyróżniona w Borzęcinie na Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Poza Barierami” w 2005 roku.