Spotkanie pełne rymów i zagadek. Wizyta Wiesława Drabika w niepołomickiej Bibliotece

2010-03-03 przez Biblioteka

3 marca Biblioteka Publiczna w Niepołomicach miała przyjemność gościć po raz drugi Wiesława Drabika, autora pełnych humoru wierszowanych bajeczek, które już od ponad 14 lat cieszą się niezmiennym zainteresowaniem najmłodszych czytelników. Najbardziej znane książeczki to „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, O harnasiu Janosiku, podhalańskim rozbójniku”, O Twardowskim na kogucie i o diabłach w wielkim skrócie”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”’ „ Wiosna, panie bocianie”.

Autor spotkał się tym razem z przedszkolakami z grup 5 i 6 – latków o nazwie „Krasnoludki”, „ Promyczki”. „Leśne Ludki” i” Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach. Sala czytelni wypełniona była po brzegi, a widok takiej ilości małych czytelników bardzo ucieszył naszego gościa.
Podczas spotkania autor z wielka swobodą opowiadał o swojej twórczości, a później barwnie i z dużą dozą humoru prezentował swoje książeczki oraz zachęcał dzieci by uzupełniały brakujące rymy, co też chóralnie i bezbłędnie czyniły. Były również zagadki pochodzące z książeczek „Kto mieszka w zagrodzie?”, „Kto mieszka w zoo? ” i „Kto mieszka na łące?”. W nagrodę za poprawne odpowiedzi autor rozdawał kolorowe naklejki. Największą ilość tychże znaczków zgromadzili dwaj chłopcy Nikodem („Krasnoludki”) i Bartek („Pszczółki”), którzy w finale spotkania mieli możliwość wybrania sobie dowolnej książeczki Wiesława Drabika.

Następnie dzieci z wielką uwagą i zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o niedźwiadku , który uciekł na motorze z cyrku,, bowiem miały za zadanie wymyślić ciekawe zakończenie. Propozycje były naprawdę różnorodne, a jedna z nich brzmiała ,iż niedźwiadek wylądował na Księżycu.
Trwające ponad godzinę spotkanie upłynęło pod znakiem świetnej zabawy i dobrego humoru. Na zakończenie autor otoczony wianuszkiem dzieci rozdał ogromną ilość autografów , które umieszczał w swoich książeczkach zakupionych przez małych uczestników.
Wyrazem wdzięczności za wspaniałe spotkanie były wręczone autorowi laurki z życzeniami oraz albumik złożony z ilustracji wykonanych przez przedszkolaków do jego książek.
Spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci najmłodszych , o czym z pewnością będzie im przypominać wspólna fotografia z Wiesławem Drabikiem.