Wielkie śpiewanie z Ewą Chotomską

2009-05-14 przez Biblioteka

W czwartek 14 maja przybyłe do naszej Biblioteki 5 i 6 - latki z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach z zainteresowaniem i ogromną niecierpliwością czekały na spotkanie z Ewą Chotomską – powszechnie znaną jako Ciotka Klotka z telewizyjnego Tik – Taka. Ewa Chotomska jest reżyserką, scenarzystką, autorką tekstów piosenek dla dziecięcego zespołu Fasolki, którego jest założycielką oraz programów edukacyjnych "Budzik" i "Jedyneczka". Wydała również książki "Zając Poziomka", "Zagadki", "Pamiętnik Felka Parerasa" oraz "Piosennik Ciotki Klotki".

Na spotkanie z najmłodszymi czytelnikami Pani Ewa przybyła w barwnym stroju z programu muzycznego Tik – Tak. W sposób niezwykle spontaniczny i bezpośredni rozmawiała z dziećmi. Opowiadała o swojej pracy w telewizyjnej "Jedyneczce" i "Budziku" i o postaciach tam występujących. Swoje wypowiedzi urozmaicała rymami i wierszami. Miała również dla uczestników spotkania wiele zagadek, a wszystkie prawidłowe odpowiedzi nagradzała cukierkami. Atrakcjom nie było końca. Pani Ewa bowiem rozśpiewała i roztańczyła nie tylko dzieci ale też panie nauczycielki. Dzieci tańczyły w rytm piosenki o "Papudze, która piękne ma pióra, lecz straszna z niej gaduła" oraz wspólnie z autorką śpiewały bardzo dobrze znane piosenki "Szczotka pasta", "Mydło lubi zabawę" oraz "Myj zęby". Następnie po wysłuchaniu "Piosenki o czytaniu" wywiązała się "dyskusja" dlaczego warto czytać książki.

Na zakończenie dzieci podziękowały Pani Ewie Chotomskiej piękną laurką własnoręcznie przez nich wykonaną, a potem ustawiły się w długiej kolejce po autograf wraz z dedykacją.
Spotkanie przebiegło w niezwykle radosnej atmosferze, a autorka zachwyciła wszystkich swoim urokiem osobistym, uśmiechem i strojem. Tradycyjnie już wręczono naszemu gościowi publikację książkową o królewskich Niepołomicach.