„Czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę?”

2012-12-06 przez Biblioteka

5 grudnia na najmłodszych czytelników, którzy po południu pojawili się na cyklicznych zajęciach w Bibliotece czekał ”mikołajowy kiermasz rozmaitości”.
6 grudnia bowiem swoje imieniny obchodzi Św. Mikołaj - postać uwielbiana przez wszystkie dzieci na całym świecie i wyczekiwana przez nie w tym dniu z wielką niecierpliwością. Również nasi mali goście zdradzili, że nie mogą doczekać się już wizyty w swoich domach ulubionego Św. Mikołaja z wymarzonymi prezentami.
Toteż na spotkaniu chętnie kolorowały tę postać, "ubierając", Mikołaja nie tylko w tradycyjny czerwony strój. Malując „portrety” najmłodsi z uwagą wysłuchali opowiadania o zapracowanym Mikołaju, który z pomocą elfów i reniferów rozwozi prezenty dzieciom, mieszkającym w różnych miejscach na kuli ziemskiej. Przybliżono im również osobę biskupa Mikołaja, mówiąc o jego dokonaniach i cudach.
Okazało się też, że dzieci uwielbiają jak rodzice czytają im książki na dobranoc. Zatem zrobiły zakładki do książek oczywiście ze Św. Mikołajem. A zwieńczeniem działań plastycznych były bombki choinkowe ze styropianu ozdabiane przez maluchy mieniącymi się różnymi barwami cekinami i gwiazdkami.
Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom mikołajkowe upominki w postaci książek ufundowane przez niepołomicką Bibliotekę.
Mali uczestnicy zatem rozchodzili się do domów z wielkim uśmiechem na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego popołudnia.