O niesfornej gąsce

2015-05-05 przez Biblioteka

Grupa Krasnoludków z Przedszkola Sióstr Augustianek, 4 maja, wzięła udział w warsztacie biblioterapeutycznym pt. „Gdy wróciła do zagrody, złe skończyły się przygody”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały bajeczki Wiesława Drabika „O niesfornej gąsce”. Tekst uświadamiał małym uczestnikom, że słuchanie dorosłych osób przynosi wiele korzyści niż samodzielne podejmowanie niewłaściwych decyzji. Dzieci zostały zaproszone do kilku zabaw pedagogicznych, dzięki którym lepiej przyswajały poruszany temat. Krasnoludki bardzo chętnie wzięły udział w teatrzyku, w którym mogły przedstawić jakie przygody mogła mieć nasza bohaterka. Trafnie wymieniały przyjemne i wesołe zdarzenia, ale nie zabrakło też przykrych i niebezpiecznych sytuacji. Ponadto dzieci namalowały własne zakończenie przygód niesfornej gąski. Na szczęście nasza „ptaszyna” szczęśliwie wróciła do zagrody i skończyły się jej złe przygody. Mam nadzieję, że po dzisiejszym spotkaniu Krasnoludki będą pamiętać aby słuchać osób dorosłych.