Paweł Beręsewicz w podłęskiej bibliotece

2014-03-25 przez Biblioteka

Po raz drugi Biblioteka Publiczna w Podłężu miała okazje gościć jednego z najbardziej popularnych współczesnych polskich autorów książek dla dzieci i młodzieży – Pana Pawła Beręsewicza. Na spotkanie z pisarzem i tłumaczem, autorem i współautorem słowników polsko-angielskich i angielsko-polskich zaprosiliśmy klasę IV i V ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu. Spotkanie odbyło się pod patronatem PiMBP w Wieliczce.

Aby zachęcić młodych czytelników do sięgnięcia po nowe lektury nasz gość bardzo barwnie, wesoło i interesująco opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach. Każdy mógł znaleźć dla siebie coś odpowiedniego ponieważ Pan Paweł ma w swym dorobku zarówno książki przygodowe jak i kryminalne, opowieści o miłości, a nawet przewodnik po Warszawie. Seria książek o przygodach rodziny Ciumków, niespodziewane zwroty akcji i historia z „dreszczykiem” w „Tajemnicy człowieka z blizną”, zabawne opowiadanie o modzie i jej uleganiu w książce pt. „Noskawery” były inspiracją naszego spotkania autorskiego.

Rozmowa o książkach upłynęła w bardzo miłej atmosferze i rozbudziła zainteresowania literackie dzieci, które zadawały mnóstwo pytań związanych z tworzeniem powieści dla młodych czytelników. Nie zabrakło jak na byłego nauczyciela języka angielskiego przystało krótkiej konwersacji w tymże języku i kilku uwag na temat pracy tłumacza i leksykografa.

Na zakończenie wizyty do naszego gościa ustawiła się ogromna kolejka chętnych z książkami, w których autor wpisywał dedykacje i składał autografy. Pomysłowo przeprowadzone spotkanie z pewnością będzie bardzo owocne i zachęci do korzystania z naszych zbiorów.