Tropem czworonożnych przyjaciół

2016-03-03 przez Biblioteka

Tematem przewodnim środowego spotkania były psy. Każdy uczestnik mógł się pochwalić swoim czworonożnym pupilem. Okazuje się, że dzieci kochają psy i wiedzą o nich sporo. Dzięki wybranym książkom: „Psy” i „Psy ze schroniska” mogliśmy prześledzić podstawowe rasy piesków i scharakteryzować je, a także poruszyć temat dotyczący życia tych zwierząt w schronisku.

Po wysłuchaniu wiersza autorstwa Ludwika Jerzego Kerna „Psia niedziela” dzieci przystąpiły do wykonania papierowego pieska-pacynki. A na zakończenie spotkania uczestnicy mogli obejrzeć mini spektakl pt. „Szukając Marudka”, którego głównym bohaterem był oczywiście pies!