Ewa Stadtmüller - spotkanie w Zabierzowie Bocheńskim

2011-11-17

Dnia 17 listopada 2011 roku w Przedszkolu w Zabierzowie Bocheńskim odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller. Autorka ukończyła filologię polską i fakultet dziennikarski na WSP w Krakowie. Przez dziesięć lat pracowała jako nauczyciel języka polskiego.
Na swoim koncie ma ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend.
W 2003 roku Ewa Stadtmüller została wyróżniona Honorową Wstęgą Przyjaciel Przedszkolaka, a w 2008 za książkę "A - jak anioł" otrzymała wyróżnienie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich - Feniks 2008. Od 2010 roku jest członkiem Polskiej Sekcji IBBY.

W czasie spotkania Pani Ewa bawiła przedszkolaków barwnymi i ciekawymi opowieściami. Razem ze swymi literackimi bohaterami (kukiełkami) królewną, królem, smokiem i zabawnymi zwierzątkami podróżowała po bajkowym świecie literatury zabierając w tę podróż zaciekawionych i zasłuchanych małych słuchaczy. Jednocześnie Pani Ewa podpowiadała przedszkolakom jak zrobić lalki do przedstawień.
Spotkanie z pisarką pozostanie długo w pamięci najmłodszych gdyż pani Ewa okazała się bardzo sympatyczną osobą, z łatwością nawiązującą kontakt z dziećmi. Po spotkaniu była możliwość zakupienia książek z autografem autorki.