Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller

2011-11-17

Zabawa w teatr w „krainie zaczarowanych dywanów” spotkanie autorskie z Ewą Stadtmüller.

16 listopada 2011 w niepołomickiej Bibliotece miało miejsce spotkanie z Ewą Stadtmüller. - pisarką, autorką kilkudziesięciu znakomitych książek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend .Na szczególną uwagę zasługuje napisany wspólnie z Elżbietą Zechenter-Spłąwinską ”Leksykon dla najmłodszych”, oraz przewodniki : „Kraków i okolice” i „Zakopane i okolice” napisane wspólnie z Anna Chachulską. Nurt religijny w twórczości autorki reprezentują m.in. ksiązki „Przypalona szarlotka” czy tez wierszowana opowieść o Janie Pawle II pt. „Z Wadowic do nieba”

Przybyłe na spotkanie pięcio i sześciolatki z Przedszkola Sióstr Augustianek i Szkoły Podstawowej w Niepołomicach ochoczo zajmowały miejsca w czytelni Biblioteki, spoglądając jednocześnie na autorkę, której towarzyszyły skrzaty Bajduszek i Bajecznik oraz tajemniczy kufer Spotkanie pisarka rozpoczęła od opowieści jak powstaje ksiązka a następnie podała dzieciom rymowany „Przepis na bajkę”. Książki są jak ”zaczarowane dywany” – powiedział nasz gość bowiem dzięki nim poznajemy ciekawe miejsca na świecie i bajkowych bohaterów. A później była już tylko zabawa w teatr, bo dzieci to lubią najbardziej i podróż po bajkowym świecie literatury. Pani Ewa z owego tajemniczego czarnego kufra i woreczka wyjmowała pacynki wykonane z patyczków, kolorowej włóczki, skrawków materiałów i przedstawiała je jako bohaterów swoich książek. Był wśród nich m.in. król, królewna, smok i zabawne zwierzątka. Maluchy zostały wciągnięte do zabawy uczestnicząc w mini przedstawieniach na żywo . Swoimi zdolnościami aktorskim miały okazję popisać się inscenizując „Legendę o smoku wawelskim”. Autorka prowadziła cały czas dialog z dziećmi, proponowała tez zagadki ze znanych baśni i bajeczek, które dzieci z łatwością odgadywały Oto jedna z nich” Wszystkie kąty powymiata, czarownica na niej lata?”.        

Trwające ponad godzinę spotkanie minęło bardzo szybko. Stolik Pani Ewy został oblężony przez dzieci pragnące uzyskać autograf i dedykację do zakupionych książek.
Autorka na zakończenie życzyła najmłodszym czytelnikom wielu wspaniałych przygód w „krainie zaczarowanych dywanów i jak napisała w Księdze Pamiątkowej … „ dywan - dywan zaczarowany, pożyczyć można w Bibliotece”

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki