Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biblioterapia - Słowa mają magiczną moc

2011-12-14 przez Biblioteka

Spotkanie zostało oparte na „Krótkiej bajce o miłości” z serii opowiastek familijnych Beaty Andrzejczak. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, scenariusz spotkania był zaprojektowany na wzajemnej życzliwości i empatii. Na początku, uczestnicy zostali zaproszeni do zabawy „Wdzięczność”. Każdy uczestnik zastanawiał się nad tym, czy inni członkowie grupy powiedzieli albo zrobili coś, z czego on się ucieszył. Nie musiały to być wielkie sprawy. Zapisywali to na karteczce wraz z imieniem osoby, której jest wdzięczny.

Tym sposobem, uczestnicy podziękowali sobie nawzajem za drobne uczynki. Karteczkowa zabawa wprowadziła nas do problematyki spotkania, którego celem było uświadomienie dzieciom, że często omijamy ważne słowa, bo jesteśmy pewni, że osoby pomagające, dobrze znają nasze uczucia, zamiary czy intencje. Jednak należy pamiętać, że nie zawsze tak jest. Dlatego wybrana bajka dopełniała temat, opowiadając o dziewczynce, która miała wielkie marzenie. Okazało się, że wcale nie marzyła o nowej grze komputerowej, o mp3, o lalce ale o tym, aby rodzice uczucia „ubrali” w słowa.

Po odbytej dyskusji nad tekstem uczniowie przystąpili do wykonywania papierowych bombek. Na tych ozdobach umieszczali życzenia, marzenia dla samych siebie i bliskich, a następnie dekorowali nimi choinkę. Spotkanie zakończyliśmy w życzliwej aurze życząc sobie wszystkiego dobrego w nadchodzące święta.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki