Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Warsztaty Biblioterapii w Staniątkach

2011-11-22 przez Biblioteka

21 listopada odbyło się kolejne spotkanie z biblioterapii. To już nasz drugi warsztat, który odbył się w staniąteckiej bibliotece, gdzie spotykamy się z trzecią klasą szkoły podstawowej tamtejszej miejscowości.

Tym razem spotkanie zostało oparte na tekście Elżbiety Zubrzyckiej, który odnosi się do przemocy. Celem zajęć było wyjaśnienie dzieciom czym objawia się agresja, a także ukazywanie prawidłowych postępowań wobec osób, które zachowują się agresywnie. Jak zawsze tekst był przeplatany adekwatnymi zabawami pedagogicznymi, które prowadziły do rozmów i dyskusji. Na koniec spotkania, aby wprowadzić więcej życzliwości szacunku względem siebie, uczestnicy wykonali masażyki na podstawie „Utulanek” Bolesława Kołodziejskiego.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki