Pan Tik - Tak w Bibliotece w Podłężu

2011-12-09

Wspaniałą okazję do poznania Andrzeja Marka Grabowskiego, autora licznych tekstów piosenek i opowiadań dla najmłodszych, twórcę programów telewizyjnych takich jak „Budzik”, „Ciuchcia” czy „Tik-Tak”, mieli uczniowie klas I i II podłeskiej Szkoły Podstawowej. 9 grudnia Biblioteka na kilkadziesiąt minut zamieniła się w czarodziejskie miejsce gdzie panuje tylko radość i nie ma miejsca na smutki. Zresztą w takim towarzystwie nie sposób się smucić. Już sam wygląd przywiezionych przez Pana Andrzeja Kulfona i kota Budzika wywoływał uśmiech na dziecięcych buźkach. Dzieciom bardzo podobały się prezentowane przez pana Andrzeja kukiełki i pacynki. Uczniowie świetnie sprawdzili się w roli aktorów i na poczekaniu układali krótkie scenki oraz użyczali głosu lalkom.

Nasz gość opowiedział również uczestnikom spotkania o swojej pracy w telewizji, o tym jak powstają teksty jego piosenek, skąd czerpie pomysły i inspiracje, a także o swoich najbliższych twórczych planach. Okazało się, że milusińscy świetnie znają piosenki naszego gościa i nie obyło się bez wspólnego śpiewania.

Spotkanie było bardzo radosne, pełne śmiechu i dobrego humoru. Na zakończenie autor otrzymał piękne podziękowania i bukiet kwiatów. Chętnie rozdawał autografy i dedykacje w zakupionych przez uczniów książkach.