"AFRYKA - ŚLADAMI STASIA I NEL"

2017-04-13 przez Biblioteka

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach

zaprasza 25 kwietnia 2017 r.

na spotkania połączone z prezentacją multimedialną

"AFRYKA - ŚLADAMI STASIA I NEL"

• o godz. 9.00 do Laboratorium Aktywności Społecznej - ul. Bocheńska 26
  • o godz. 11.00 do Biblioteki w Woli Batorskiej

Przez Czarny Ląd przejedziemy szlakiem, który ponad 100 lat temu przemierzyli bohaterowie powieści Henryka Sienkiewicza „W pustynie i w puszczy". Podczas podróży czeka nas wiele przygód – rejs statkiem po Nilu, przejazd wysłużonym pociągiem przez pustynię Nubijską, a także przeprawy ciężarówkami przez afrykańskie bezdroża. Wybierzemy się na safari, podczas którego spotkamy wiele dzikich zwierząt. Podziwiać będziemy również piękno afrykańskiego krajobrazu: zielone góry Siemen w Etiopii, piaszczyste plaże Zanzibaru oraz rozłożyste baobaby, które były schronieniem dla wędrujących po Afryce Stasia i Nel.

Małgorzata i Marcin Złomscy: od lat zapaleni globtroterzy. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie, ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonkiem i Antosiem. Swoimi wrażeniami dzielą się podczas pokazów slajdów podróżniczych i na www.5stronaswiata.pl. Są autorami programów wypraw przygodowych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Wydali album fotograficzny „Indonezja. W cieniu wulkanów".