Andrzej Pilipiuk w niepołomickiej bibliotece

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach
zaprasza na spotkanie
z Andrzejem Pilipiukiem

Ten autor 26. książek rzadko znajduje czas na spotkania autorskie. Tym bardziej czujemy się wyróżnieni, iż bez wahania przyjął zaproszenie, by w grudniowy wieczór spotkać się ze swoimi fanami w niepołomickie bibliotece gdyż - jak sam mówi - najbardziej zależy mu na osobistym spotkaniu i bezpośredniej rozmowie
z Czytelnikami.

Andrzej Pilipiuk (1974) człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 26 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, 600 tysięcy sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza - zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 - jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.
Od roku 2001 wyprodukował z Fabryką Słów 26 książek.
Pierwszą były Kroniki Jakuba Wędrowycza, które otwierają cykl opowieści o wiejskim egzorcyście i bimbrowniku kontynuowany w tomach: Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure..., Zagadka Kuby Rozpruwacza, Wieszać każdy może oraz Homo bimbrownikus. Za ten ostatni otrzymał nagrodę „Bestseller empik u”. 5.11.2012 premierę miała Trucizna.
Autor Wampira z M-3, trzytomowego Norweskiego dziennika, trylogii: Kuzynki, Księżniczka, Dziedziczki oraz antologii: 2586 kroków, Czerwona gorączka, Rzeźnik drzew (który w 2009 roku został wyróżniony w konkursie „Najpiękniejsza książka wydana na papierze ecco-book”), Aparatus i Szewc z Lichtenrade. W 2008 r. rozpoczął prace nad 6-tomowym cyklem powieści – Oko Jelenia. W 2011 r. współtworzył pierwszy w historii wydawnictwa Fabryka Słów komiks pt. Dobić dziada.

Na spotkanie zapraszamy
4 grudnia o godz. 18.00
do Biblioteki Publicznej w Niepołomicach przy ul. Szkolnej 1-3.
W czasie spotkania będzie można nabyć książki Andrzeja Pilipiuka
w promocyjnej cenie, oraz uzyskać dedykację i autograf.