Anna Czerwińska-Rydel w Staniątkach

2016-11-03 przez Biblioteka

W piątek 28.10. w staniąteckiej bibliotece zostało zorganizowane spotkanie autorskie z  Anna Czerwińska-Rydel- znaną i cenioną autorka  książek dla dzieci i młodzieży. Pani Ania ma w swoim  dorobku literackim niemal 40 książek. Na szczególną uwagę zasługuje seria  o wielkich Polakach m.in. o Fryderyku Chopinie, Marii  Skłodowskiej–Curie, Januszu Korczaku, Henryku Wieniawskim czy Henryku Sienkiewiczu.

W spotkaniu z pisarką uczestniczyli zaproszeni goście, a mianowicie uczniowie  klas piątych Szkoły  Podstawowej w Staniątkach. W związku z obchodami roku Sienkiewiczowskiego , Autorka zaprezentowała swoją książkę pt. „Piórem czy mieczem” czyli opowieść o Henryku Sienkiewiczu.  Dzieci bardzo chętnie włączyły się do dyskusji na temat książki a zdobyta wiedza w połączeniu z wiadomościami zdobytymi na lekcji języka polskiego pozwoliła młodym słuchaczom na zadanie mnóstwa pytań odnośnie życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

W drugiej części spotkania uczniowie zadawali Pani Ani pytania związane z tym skąd czerpie pomysły, od jak dawna zajmuje się pisaniem, oraz o to o czym była jej pierwsza książka i dla czego nie zdecydowała się na jej wydanie.

Na zakończenie spotkania uczestnicy mieli okazję aby zakupić książkę Autorki i zdobyć autograf pisarki. Czas na spotkanie bardzo szybko minął a wszyscy uczestnicy są zadowoleni z jego przebiegu.