BAJKOTEKA

o godz. 11.00 do Biblioteki w Podłężu

na warsztaty
BAJKOTEKA

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym na warsztaty, w czasie których będziemy zapoznawać się z bajkowym światem ukrytym w wierszach "Bajkoteki" Tadeusza Śliwiaka. Wspólnie, poprzez zabawę, muzykę, wykonanie rekwizytu oraz improwizację i istną burzę mózgów odpowiemy sobie na pytania: czym jest bajka i czym różni się od rzeczywistości? Jaka różnica jest między prozą, a poezją? Co oznacza rym, rytm, epitet, przenośnia i inne czarodziejskie słowa rządzące światem słów? Po co ludzie w ogóle piszą teksty literackie? A wszystko to za pomocą środków dostosowanych do wieku młodych uczniów i współodkrywców świata literatury.

Spotkanie poprowadzi Weronika Śliwiak – ur. w 1979 w Krakowie poetka i felietonistka, literaturoznawca kochający gramatykę oraz niepraktykujący biolog molekularny.
Absolwentka filologii słowiańskiej i biologii molekularnej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zootechniki na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.
Od 19 lat członkini Konfraternii Poetów, autorka zajęć z literatury i biologii dla dzieci oraz w latach 2010 – 2012 instruktorka w DK INSPIRO w Podłężu. Laureatka i jurorka wielu konkursów literackich i recytatorskich. Prywatnie mama 8 letniej Marianny, 2 letniej Hanny  oraz mieszkanka Niepołomic.