Bajkowe spotkanie

2016-05-09 przez Biblioteka

Pedagog, pisarka i dziennikarka w jednej osobie, autorka ponad 100 książeczek dla dzieci, laureatka wielu nagród była gościem  Biblioteki Publicznej w Woli Batorskiej.

Spotkanie z przedszkolakami pisarka rozpoczęła od opowieści jak powstaje książka, zanim trafi do biblioteki i do rąk czytelników, a następnie podała „przepis na bajkę”. Porównała książki do „zaczarowanych dywanów”, dzięki którym poznajemy ciekawe miejsca na świecie i bajkowych bohaterów.

Pani Ewa przywiozła ze sobą tajemniczy kuferek, z którego wyjmowała pacynki, kukiełki  i maskotki wykonane z różnych materiałów, które przedstawiła jako bohaterów swoich książeczek. Później  zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy w teatr, odgadywanie zagadek, a nawet próby tworzenia rymowanych wierszyków. Przeprowadziła mini konkursy, dzięki którym przedszkolaki „wywalczyły” dla biblioteki najnowszą książkę Ewy Stadmuller „Heca i inni”, na którą składają się opowiadania o pieskach w wersji polsko-angielskiej.

Na zakończenie nasz gość życzł  najmłodszym czytelnikom wspaniałych przygód w krainie bajek. Ze spotkania dzieci wychodziły z zakupionymi książeczkami, na których każdy otrzymał imienną dedykację i autograf autorki, która z pewnością zdobyła serca wszystkich jego uczestników.