Barbara Gawryluk w Zabierzowie Bocheńskim

2011-10-26 przez Biblioteka

Dnia 26 października 2011 r. gościła w bibliotece w Zabierzowie Bocheńskim Barbara Gawryluk, która jest autorką kilkunastu książeczek dla dzieci m.in. "Kaktus dobry pies", "Kaktus szukaj!", "Kaktus wierny przyjaciel", "Mali bohaterowie", "Gwizdek i Śniegowa kula", "Przedszkolaki z ulicy Morelowej", "W zielonej Dolinie". W 2010 roku pisarka została laureatką Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę "Zuzanka z Pistacjowego Domu".

Uczestnikami spotkania byli uczniowie kl.1-3 z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi. Podczas spotkania nasz gość przeczytał fragmenty swoich książek. Największym powodzeniem cieszyła się książka pt. "Dżok" opowiadająca o psie, który stał się symbolem psiej wierności. Ku jego pamięci postawiono mu pomnik w Krakowie. Dzieci pożegnały autorkę wrzosowym bukietem.