Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

„Barwy ojczyste” – mała lekcja patriotyzmu

2012-11-14 przez Biblioteka

14 listopada na kolejnych popołudniowych zajęciach edukacyjnych dla 5 i 6 latków odbyła się niezwykła lekcja patriotyzmu. Nawiązując bowiem do przypadającego w dniu 11 listopada Święta Niepodległości uświadomiono maluchom, że należą one do wspólnoty ludzi zamieszkujących szczególny skrawek Ziemi zwany Ojczyzną. W czasie zajęć zatem, dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych: godła, flagi państwowej i hymnu narodowego.
O innych bardzo ważnych znakach dla Polaków najmłodsi dowiedzieli się poprzez „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.
Zajęcia wzbogacono również głośnym czytaniem wybranych legend ze „Skarbca legend polskich”, stanowiących o początkach państwa polskiego.
Zaś zwieńczeniem spotkania było samodzielne wykonywanie przez dzieci papierowych flag, "kolorowanie" Syreny - postaci nawiązującej do przeczytanej legendy o „Warsie i Sawie” oraz wspólna fotografia.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki