Basia i inni...

2014-10-24 przez Biblioteka

Przygotowując spotkanie autorskie bardzo trudno było znaleźć informacje dotyczące Pani Zofii Staneckiej, która 24 października była gościem podłęskiej Biblioteki. Wiadomo, że napisała już blisko 70 książek dla dzieci i robi to świetnie oraz, że mieszka w Warszawie. Dzięki wizycie w naszej placówce, zaproszeni uczniowie klasy I a i II Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu, mogli osobiście poznać prawdziwego pisarza i zdobyć wiele interesujących wiadomości na temat jego pracy oraz dowiedzieć się jaką drogę musi przebyć książka zanim trafi w ręce czytelnika.

W zgłębianiu tej wiedzy niewątpliwie pomogło aktywne uczestnictwo dzieci podczas spotkania. Pani Zosia zaproponowała naszym młodym czytelnikom wspaniałą zabawę, która rozwija wyobraźnie, zdolności aktorskie i manualne. Jak na każdym spotkaniu autorskim nie mogło zabraknąć ciekawej literatury. Pouczające, a jednocześnie śmieszne i momentami fantastyczne opowieści wprowadziły uczestników w inny świat i dostarczyły wiele emocji. Główna bohaterka książek - Basia oraz jej tata zostali przedstawieni za pomocą szmacianych laleczek podczas kilku krótkich scenek w wykonaniu autorki. Natomiast tytułowego dziadka, z książki „Świat według dziadka” poznaliśmy dzięki jednemu z zaprezentowanych przez pisarkę opowiadań, które było inspiracją dla rysunków wykonywanych przez dzieciaki. Teraz już wiemy, że nasz gość to naprawdę wyjątkowa osoba – bardzo skromna, z mnóstwem pomysłów do zapisania i przekazania najmłodszym, a jednocześnie pełna humoru i ciepła.

Każdy uczeń otrzymał od Pani Zosi autograf oraz specjalną pieczątkę, w zakupionych książkach dedykacje, a także super tatuaż – oczywiście zmywalny.Liczymy na następne udane spotkania z Panią Zofią Stanecką i czekamy z niecierpliwością na kolejne książki jej autorstwa.