Bezpiecznie na wakacyjnych wycieczkach!

2016-06-03 przez Biblioteka

W pochmurny piątkowy poranek grupa Krasnali z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu stawiła się w Bibliotece Publicznej aby wziąć udział w zajęciach biblioterapeutycznych. Tym razem maluszki miały okazję zobaczyć teatrzyk kamishibai, który zawierał tekst Barbary Ciemskiej pt. ”Wycieczka”. Temat aktualny bo już niebawem wakacje i przedszkolaki z pewnością będą miały możliwość wyruszenia w podróż. Zajęcia wspaniale przygotowały dzieciaki na taką okoliczność.

Wszystkie krasnoludki wiedzą już jak trzeba się zachowywać w miejscach gdzie panuje tłok i co zrobić kiedy z oczu zniknie mama oraz tata, co powinno znaleźć się w plecaku kiedy wyruszamy na wycieczkę .
Aby czuć się bezpiecznie poza domem uczestnicy otrzymali identyfikatory, które można wykorzystać podczas podróży. Jest na nich miejsce do wpisania imienia i nazwiska oraz numeru telefonu opiekuna.
To już nasze ostatnie zajęcia biblioterapeutyczne w tym roku szkolnym dlatego Biblioteka Publiczna w Podłężu oraz wszystkie przedszkolaki i grono pedagogiczne serdecznie dziękują za przeprowadzenie wszystkich warsztatów Pani Anetce Kurak.
Do zobaczenia we wrześniu na kolejnych fantastycznych zajęciach!