Bezpiecznie przez drogę

2015-10-01 przez Biblioteka

Kolejna grupa dzieciaków z Samorządowego Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu rozpoczęła cykl zajęć biblioterapeutycznych „Nasze bezpieczeństwo”. Tym razem naszą Bibliotekę odwiedziły „Żabki”. Pierwszego października spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na drodze. Przedszkolaki z zaangażowaniem przystąpiły do pracy i już po chwili wszyscy mogli pochwalić się pięknie wykonanymi buźkami, które przedstawiały nastroje maluchów.

Później prowadząca zajęcia Pani Anetka Kurak konwersowała z dzieciakami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i „Żabki” wykazały się dużą wiedzą. Uzupełnieniem wiadomości dla uczestników był wiersz Gabrieli Filipowskiej pt. „Tajemnica”. Nie zabrakło zabawy ruchowej przy przechodzeniu przez „pasy” i prac manualnych. Tym razem przedszkolaki wykonały sygnalizatory.

Wracając do przedszkola „Żabki” z pewnością korzystały z nowo zdobytej wiedzy o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze.