Bezpieczny świat Maluszka

2016-05-25 przez Biblioteka

24 maja gościliśmy ponownie dzieci z niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego. Tym razem dzieci wzięły udział w warsztacie edukacyjno- literackim, który otwierał nowy cykl spotkać pod hasłem „Bezpieczny Świat Maluszka”. Podczas warsztatu została przedstawiona bajeczka Barbary Ciemskiej pt. „Wycieczka”. Piszę przedstawiona, bowiem maluchy mogły bajkę obejrzeć dzięki kartom KAMISHIBAI, czyli w formie małego teatrzyku. Sposób czytania baki bardzo skupił uwagę uczestników, co bardzo zaowocowało w późniejszych rozmowach. Dzieci chętnie opowiadały z przejęciem o kotku, który się zgubił i bardzo dobrze poddawały „instrukcję”, jak należy się zachować w zatłoczonych miejscach, aby uniknąć tak przykrej przygody. Podsumowaniem spotkania było omówienie rzeczy, które należy uczynić w sytuacji zagubienia w ruchliwym miejscu, a także rozdania dzieciom karteczek, które mogą być „zbawienne” w takim czasie.