Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biblioteczne czytanki w piątkowe poranki

2016-04-16 przez Biblioteka

15 kwietnia do Galerii Książki dla Młodych niepołomickiej Biblioteki zawitali 3-letni milusińscy wraz z rodzicami. Zaproszono ich bowiem na pierwsze wspólne zajęcia, otwierające cykl spotkań z głośnym czytaniem w roli głównej. Celem spotkań jest przede wszystkim "rozsmakowanie" dzieci w książce z jej walorami literackimi i plastycznymi, przyzwyczajenie do czytania od najmłodszych lat i dostarczenie im nowych przeżyć i wrażeń. Zajęcia przeplatane są również zabawami ruchowymi, plastycznymi oraz piosenkami.

Po przywitaniu mali miłośnicy książek swobodnie rozsiedli się na mięciutkim dywaniku i poduszkach oczekując na rozpoczęcie lektury wybranej bajeczki. Strzałem w dziesiątkę okazał się wybrany z bibliotecznej półeczki rymowany tekst autorstwa Barbary Barszcz pt. "Kłopoty pana Krokodyla" - mieszkańca ZOO, który cierpiał z powodu bólu zębów, ponieważ on, jak pozostałe zwierzątka nie dbały o ich właściwą higienę. Maluchy w uważnym słuchaniu wytrwały do ostatniej strony bajeczki. Potem w nawiązaniu do zaprezentowanego teksu rozmawialiśmy o ząbkach, dlaczego są i jak należy o nie dbać, by uniknąć kłopotów bajkowego krokodyla. Okazało się, że na chwilę obecną wszystkie maluchy cieszą się zdrowymi, lśniąco-białymi mlecznymi ząbkami, bo szczotkują je codziennie.

Źródłem dziecięcej radości i aktywności ruchowej okazały się następnie zabawy z chustą animacyjną KLANZY oraz "Bal zabawek", w trakcie którego najmłodsi doskonale "ilustrowali ruchem' i gestem - lalki, misie, pajacyki, piłeczki i samochody. Natomiast stan relaksu i odprężenia zapewniły maluszkom Przytulanki - wierszyki na dziecięce masażyki czyli zabawy relacyjno-relaksujące. Zaś ogromnym wzywaniem dla małych rączek było w dalszej części spotkania pokolorowanie zwierzątek mieszkających w zoo. Nagrodą za wspaniałe i aktywne uczestniczenie w poszczególnych etapach spotkania maluszki otrzymały drobne prezenciki "okraszone" ulubionymi lizaczkami.

Na kolejne "czytanki w piątkowe poranki' z udziałem wyjątkowych 3-latków i ich rodziców zapraszamy 13 maja do Galerii Książki dla Młodych o godz. 9.30.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki