Biblioteczne wakacje w gminie

2017-06-27 przez Biblioteka

„Literacko, artystycznie, przyrodniczo i technicznie” –
Biblioteka Publiczna w Podłężu

zaprasza dzieci od 6 do 12 lat na biblioteczne wakacje
od 17 do 28 lipca 2017 r.

Poniedziałki - 17 i 24 lipca – godz. 10.30 - 12.00
Tajemnice pszczół - Wykład o pszczołach poprowadzi Ola Rudek.
Czy wszystkie pszczoły są jak bajkowa Pszczółka Maja? – chwila z książką.
Obserwacja pszczół w naturze i poznawanie zasad hodowli.
Wykonanie pszczółek z papieru.
Degustacja miodu.

Środy - 19 i 26 lipca – godz. 10.30 - 12.00
Jedzie pociąg z daleka…..
Dokąd jedzie pociąg i jak wykonać jego makietę opowie i zaprezentuje gość specjalny Pan Grzegorz Hudyga - członek Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych.
Wykonanie bajkowego pociągu kredą na asfalcie.
Zabawy zręcznościowe.
Projektujemy i budujemy.
Wykonanie fantastycznych budowli z klocków Lego.
Konkurencje sportowe na placu zabaw.

Piątki 21 i 28 lipca – godz. 10.30 - 12.00
Co w trawie piszczy? Poznajemy faunę i florę łąki.
Zabawy tematyczne w plenerze oparte na tekstach poświęconych roślinom i zwierzętom. Konkurs na najpiękniejszy wianek oraz najbardziej pomysłowo wykonanego ślimaka lub pająka z surowców naturalnych.
Zabawy ruchowe w plenerze.
Przedstawienie w teatrzyku kamishibay.
Tworzenie nowych historii dla teatrzyku kamishibay.
Małe formy teatralne i improwizacje w wykonaniu uczestników zajęć.

Biblioteka Publiczna w Staniątkach
zaprasza na "Wakacyjne potyczki z nudą"
od 7 do 18 sierpnia 2017 r.

7 sierpnia (poniedziałek) godz. 10.00-12.00 - „Mierzyć wysoko. Spotkania z ciekawymi ludźmi”.
Anna Sutor
- globtroterka, regionalistka, instruktor-przewodnik opowie o swoich pasjach i zajęciach.

Spotkania z ciekawymi osobami pt. „Mierzyć wysoko”. W ramach tego cyklu zamierzamy zaprosić interesujących ludzi-zapalonych pasjonatów, wybitnych zawodowców i interesujące osobowości na wakacyjne spotkania w Bibliotece. Zajęcia bez ograniczeń wiekowych.

9 sierpnia (środa) godz.10.00-12.00 – zajęcia plastyczne „Kolorowy kucyk-kreatywny recykling” zajęcia dla 5-10 latków.

Każdy z uczestników przynosi ze sobą kolorową szklaną butelkę, kształt i wielkość dowolna. Z których z pewnością powstaną dzieła sztuki. Zajęcia poprowadzi Pani Małgorzata Klima.

11 sierpnia (piątek) godz. 9.00-11.00 – Poranek bajkowy „Witaj Franklin”. Zajęcia dla 5-10 latków.
- Czytanie przygód Franklina
- Zagadki, gry, łamigłówki, kolorowanki
- Tworzenie historyjki obrazkowej pt. ”Franklin w Staniątkach”

14 sierpnia (poniedziałek) godz. 10.00-12.00 - „Mierzyć wysoko. Spotkania z ciekawymi ludźmi” -
Henryk Sawiński - znawca kuchni, sportowiec, społecznik. Opowie o swoich wyprawach do Australii, przedstawi pamiątki z wypraw.

16 sierpnia (środa) godz.10.00-12.00 - Zajęcia decoupage na szkle – czyli nowe życie starych przedmiotów. Zajęcia dla uczestników w wieku 11-16 lat. Poprowadzi pani Małgorzata Klima. Każdy z uczestników przynosi ze sobą kolorową szklaną butelkę którą następnie ozdobi.

18 sierpnia (piątek) godz. 9.00-11.00 - Turniej gier planszowych. Zapraszamy dzieci, młodzież, starszych i najstarszych.

Biblioteka Publiczna w Woli Batorskiej
zaprasza dzieci od 6 do 12 lat
na "
Wakacyjne potyczki z nudą"

od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 r.,
w godz. 11:30 – 13:00

Poniedziałki:
Wśród przygód małej reporterki Neli – zajęcia literacko-manualne.

Środy:
Zostań super odkrywcą – rebusy, łamigłówki, labirynty.

Piątki:
Podróże z bajką – zajęcia literackie.