Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biblioterapia - Dwa Strachy

2012-01-12 przez Biblioteka

W środę 11 stycznia ruszyły cykliczne spotkania z Biblioterapii. Miniony warsztat został oparty na opowiadaniu pt. „Dwa Strachy” autorstwa Doroty Suwalskiej z książki „Bezpieczna bajka”. Celem spotkania było przedstawienie dzieciom strachu jako naturalne uczucie, które czasem chroni nas przed niebezpieczeństwem. Ponadto czytana literatura ukazywała, jak trudno jest dokonywać wyborów. A każda podjęta decyzja, każdy nasz wybór przynosi konsekwencje.


Dzieci uważnie śledziły losy głównego bohatera - Marka, przed którym postawiono nie lada wyzwanie. Musiał podjąć poważną decyzję, jak postąpić, jak się zachować. W zagorzałych dyskusjach uczestnicy pomagali wybrnąć Markowi z tarapatów i dokonać wyboru. Na szczęście cała historia zakończyła się pomyślnie i najważniejsze, że bezpiecznie.


Spotkanie oprócz czytania tekstu literatury, zostało wzbogacone pedagogiką zabawy, która przynosi wiele uciech i zabawy uczestnikom zajęć.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki