Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

"Biblioterapia ruszyła"

2016-09-23 przez Biblioteka

23 września grupa 5 i 6- latków z Niepołomickiego Przedszkola Samorządowego uczestniczyła w zajęciach pt. „Każdy jest częścią grupy”. Było to pierwsze spotkanie, które rozpoczynało cykl biblioterapeutyczny „W grupie siła”.

Na początku spotkania dzieci zostały włączone do zabaw ruchowych, które zbliżały uczestników i budowały atmosferę bezpieczeństwa. Następnie dzieci wysłuchały bajki autorstwa Hanny Hajzak pt. „Mrowisko”. Na podstawie słuchanego tekstu wywiązała się ciekawa rozmowa na temat współpracy. Czy łatwo pracować w grupie? Czy wspólne wykonywanie określonych zadań przynosi jakieś korzyści?

W teorii wszyscy byliśmy zgodni co do odpowiedzi na te pytania. Jednak w praktyce nie wszystko było takie proste i łatwe. O czym dzieci przekonały się podczas zabawy w „Bilard”.

Na koniec spotkania dzieci wykonały oryginalne mrowiska, które mam nadzieję będą przypominać uczestnikom, że wspólne, zgodne działania i umiejętność proszenia o pomoc przynoszą zawsze wiele korzyści dla całej grupy. Powodzenia Krasnoludki!

Zajęcia odbyły się w Laboratorium Aktywności Społecznej
data/biblioteka/biblioteka/LAS logo 7-01.png

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki