Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biblioterapia - Ważne, że wiem kim jestem

2012-02-08 przez Biblioteka

W minioną środę dzieci słuchały opowiadania „Zaczarowana fontanna”. Dzięki tej krótkiej, ciepłej historyjce poznały tytułową postać. Pilnie śledziły jej odczucia i pragnienia. Nie łatwym zadaniem było namalowanie głównej bohaterki, tak aby przedstawić jej emocje. Uczestnicy z dużym zaciekawieniem słuchali dalsze losy fontanny, która za pomocą „magii” stała się wierzbą. Miłą niespodzianką dla uczestników była zabawa z lustrem, która pomogła dokonać podsumowania tematu zajęć.

Celem spotkania biblioterapeutycznego opartego na tekście H. Behlerowej było ukazywanie dzieciom pozytywnych cech oraz działań zgodnie  z własnymi przekonaniami i wartościami. Wzmacnianie poczucia własnej wartości, a także wskazywanie odpowiednich zachowań, aby lepiej poznać siebie.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki