Biedroneczki i Kubusie Puchatki w Bibliotece

2013-10-31 przez Biblioteka

31 października w naszej Bibliotece było tłoczno i gwarno bowiem gościliśmy wychowanków Przedszkola Samorządowego im. Św. Kingi w Podłężu. Naszą placówkę odwiedziły przedszkolaki z grupy II – Biedroneczki i Grupy III a – Kubusie Puchatki z wychowawczyniami Panią Renatą Balawender i Panią Zofią Wrześniak.

Celem spotkania było zapoznanie najmłodszych z naszą Biblioteką i pracą bibliotekarza oraz propagowanie czytelnictwa. Przedszkolakom bardzo podobało się w Bibliotece, zachwycali się ilością zgromadzonych w niej książek, opowiadali o swoich ulubionych książeczkach i uważnie słuchali informacji o funkcjonowaniu naszej placówki.

Dzięki naszej lekcji bibliotecznej dzieciaki wiedzą już jak można zostać czytelnikiem Biblioteki i jak należy dbać o wypożyczone książki. Wielu z nich zdeklarowało się, że przyjdą z osobą dorosłą aby się zapisać do Biblioteki oraz zachęcą do tego innych.

Przedszkolaki świetnie wiedziały jak należy zachowywać się w takim miejscu jak Biblioteka, wszyscy byli bardzo grzeczni i dlatego nasze spotkanie zakończyliśmy miłym akcentem - każdy uczestnik otrzymał prezent w postaci książeczek Wydawnictwa Skrzat, ufundowanych przez Bibliotekę Publiczną w Niepołomicach oraz zakładkę z informacjami o naszej działalności.