Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biedroneczki mają przyjaciół

2016-05-19 przez Biblioteka

Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne z cyklu „Dobre serduszko mam” dla grupy Biedroneczek z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu odbyły się 18 maja. Drugie warsztaty oparte zostały na tekście Barbary Jadach pt. „Mali przyjaciele”, a ich tematem było hasło „Uczymy dzieci tolerancji”.

Celem spotkania było wytłumaczenie przedszkolakom i pomoc w zrozumieniu pojęcia TOLERANCJA. Wykorzystana przez prowadzącą spotkanie Panią Anetkę Kurak bajka, świetnie wprowadziła Biedroneczki w temat i pomogła zrozumieć na czym polega szacunek dla drugiej osoby. Przedszkolaczki już wiedzą, że każdy może mieć wspaniałego przyjaciela oraz, że nie można nikogo oceniać po wyglądzie.

Wymiernym efektem warsztatów były samodzielnie wykonane serduszka z masy solnej, które zostały pomalowane fantastycznymi kolorami. Każdy uczestnik przygotował serce dla swojego przyjaciela. 

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki