Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Biedroneczki wiedzą jak być dobrym

2016-05-11 przez Biblioteka

Kolejna grupa przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu rozpoczęła cykl spotkań biblioterapeutycznych w Bibliotece Publicznej w Podłężu.

11 maja pierwsze zajęcia grupy Biedroneczek przebiegały pod hasłem „Być dobrym” i zostały oparte na tekście Anny Dodziuk pt.” Bajka o ciepłym i puchatym”.

Prowadząca warsztaty Pani Anetka Kurak wprowadziła dzieci w tematykę zaczynając od rozmowy o dobroci. Co to znaczy „być dobrym”? Jak możemy pokazać, że jesteśmy dobrzy? Dla kogo staramy się być dobrymi? Odpowiedzi na te pytania stały się dla dzieciaków tematem długich wypowiedzi. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wyrazić swoją opinię i podzielić doświadczeniami.

Następnie po wysłuchaniu bajki przedszkolaki wspólnie analizowały opisane wydarzenia i wyciągały wnioski. Było to bardzo inspirujące i pomogło uczestnikom w trakcie prac plastycznych, których efektem były pięknie pokolorowane serca. Zostały one przyklejone na dużym arkuszu bristolu i zabrane do przedszkola żeby w dowolnej chwili, każdy przedszkolak mógł przypomnieć sobie, co to znaczy i dlaczego warto BYĆ DOBRYM.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki