Biedroneczki wiedzą, że nie warto kłamać

2016-05-25 przez Biblioteka

25 maja Biedroneczki z Samorządowego Przedszkola im. św. Kingi w Podłężu wzięły udział w ostatnich warsztatach biblioterapeutycznych z cyklu „Dobre serduszko mam”

Trzecie zajęcia pod hasłem „Czy jestem prawdomówny” pozwoliły przedszkolakom zrozumieć jakie konsekwencje ma kłamstwo i dlaczego zawsze warto mówić prawdę.
Opowiadanie Barbary Jadach pt. „Kłamstwo jeżyka” zilustrowało przedszkolakom omawiany problem. Postępowanie tytułowego bohatera pokazało na czym polega prawdomówność oraz, że kłamstwo nigdy nikomu nie wychodzi na dobre.

Biedroneczki bardzo żywo dyskutowały o przygodach jeżyka i wyciągnęły odpowiednie wnioski. Teraz już z całą pewnością wiedzą, że nie warto kłamać. W czasie biblioterapii nie zabrakło zabaw ruchowych oraz manualnych.
Dzieciaczki pod okiem Pani Anetki Kurak wykonały piękne jeżyki, które będą im przypominać w przedszkolu dlaczego trzeba być prawdomównym.

Uwieńczeniem wszystkich warsztatów był dyplom dla uczestników i oczywiście podziękowania oraz słowa uznania dla prowadzącej zajęcia Pani Anetki.