Bohaterski czyn siedmiolatka

2013-02-21 przez Biblioteka

Podczas środowego spotkania z najmłodszymi, przystankiem w naszych kolejnych „Podróżach po dziecięcej literaturze” była wieś Kozie Różki. Sięgnęliśmy bowiem po książeczkę Czesława Janczarskiego, której główny bohater, mały Wojtek marzy o tym, aby zostać strażakiem. Marzenie chłopca spełnia  się w chwili, kiedy z płonącego domu  wynosi pozostawionego bez opieki małego Henia, a następnie wzywa na pomoc straż pożarną. Dzięki bohaterskiej postawie Wojtek zasłużył na miano prawdziwego strażaka, stając się jednym z nich.

Po prezentacji lektury czytanej na głos dzieci tworzyły historyjkę obrazkową wg kolejności zdarzeń, złożoną z  kolorowych ilustracji nawiązujących do treści opowiadania. Książeczka o bohaterskim Wojtku strażaku była też inspiracją do ciekawej rozmowy z małymi uczestnikami na temat „ Kim zostaniesz? Wybierz sam” A zaproponowane zagadki z  cyklu „Jaki to zawód” uatrakcyjniły spotkanie.