Brzydkie kaczątko

2016-03-10 przez Biblioteka

9  marca na popołudniowym spotkaniu dla 5 i 6 latków odbył się po raz pierwszy pokaz obrazkowego Teatrzyku Kamishibai. Dzieci miały okazję obejrzeć japońską bajkę pt. „ Mój przyjaciel Kemushi”. Bohaterką bajki była mała, żyjąca w ogrodzie gąsienica, u której zachodziły niezwykłe zmiany, w wyniku których, przeobraziła się ona w pięknego, barwnego motyla. Podczas oglądania tego mini spektaklu dzieciom towarzyszyło wiele emocji, które widoczne były na ich buźkach.

Następnie po króciutkim „wykładzie” na temat cyklu rozwojowego motyli, dzieciaki wzięły udział w zabawie pod nazwą „Kto ukrył się w kokonie” (kokon udawała chusta animacyjna), ćwiczącej spostrzegawczość i słuch. Dzieci tak świetnie się bawiły, że chwilami trudno było zapanować nad ich żywiołowością  i ciekawością. W ostatniej części spotkania sięgnęliśmy po znakomity informator o ponad 125 gatunkach motyli dziennych i nocnych pt. „ Motyle i ćmy” autorstwa Nicholasa Hammonda. Z tej pięknej książki, bogatej w barwne ilustracje i opisy, mali uczestnicy czerpali inspiracje podczas wykonywania wiosennych, bajecznie kolorowych motyli.