Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Bukiecik dla mamy

2017-05-18 przez Biblioteka

Dzień Matki tuż, tuż.

Dlatego też na ostatnich środowych zajęciach 5 i 6 letni uczestnicy przygotowywali prezenty – niespodzianki dla swoich kochanych Mam. 26 maja bowiem wszystkie mamy dostają od swoich dzieci – małych, trochę starszych i całkiem dorosłych życzenia, kwiaty i prezenty. Nie ma jednak nic piękniejszego jak prezent wykonany samodzielnie  z „małym serduszkiem w środku”.

Popołudniowe spotkanie „otworzył” wiersz Włodzimierza Ścisłowskiego pt. „Bukiecik dla Mamy”. Po jego wysłuchaniu dzieci chętnie opowiadały o swoich mamach, przedstawiały je z imienia oraz opisywały ich wygląd zewnętrzny. Nie zabrakło również niezwykle pięknych i wzruszających wypowiedzi najmłodszych na zaproponowany temat „Za co kocham moja mamę. Najczęściej padały takie słowa „za miłość i troskę jaką mama mnie obdarza, za to że jest jedyna i niepowtarzalna, za to że dzięki niej przyszłam na świat albo po prostu za najlepsze na świecie ruskie pierogi, łazanki spaghetti czy tatara...”

Wreszcie przyszedł czas na konkretnie działania plastyczne. Zadaniem małych uczestników było wykonanie portretów mam oraz oryginalnego bukieciku w formie wachlarzyka, który z pewnością przyda się mamom na nadchodzące gorące dni. Mali autorzy prac wykazali się tutaj ogromną kreatywnością i wyjątkowymi zdolnościami plastycznymi. Dzieci wręczając Mamom w Dniu ich Święta te oryginalne prezenciki z pewnością sprawią, że na ich twarzach pojawi się uśmiech” jasny i świeży”.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki