Bukiecik dla mamy

2014-05-21 przez Biblioteka

Wiersz Włodzimierza Ścisłowskiego pt. „Bukiecik dla Mamy” "rozpoczął" kolejne popołudniowe spotkanie przeznaczone dla grupy 5 i 6-latków. Po wysłuchaniu wiersza dzieci doskonale wiedziały o jakim święcie jest w nim mowa, podały nawet jego dokładną datę.

26 maja w tym szczególnym i najpiękniejszym dniu w roku, wszystkie mamy obchodzą swoje święto. Dzieci okazują im swoją miłość, szacunek, składając życzenia i wręczają kwiaty oraz prezenty. Wiersze poświęcone matce, które uświetniły nasze spotkanie, były pretekstem do rozmowy o ukochanych mamach naszych małych uczestników. Własnymi słowami zatem dzieci opisywały, jak wyglądają ich mamy. Odpowiadały również na pytania od kogo zależy uśmiech mamy i czy one starają się przez cały rok, by ich mamy były zawsze uśmiechnięte.

Następnie najmłodsi z wielkim zapałem zabrali się do pracy plastycznej. Najpierw wykonywali własnoręcznie portrety swoich mam, dbając o każdy szczegół w ich wyglądzie. A potem bardzo starały się „tworząc” przy wykorzystaniu różnych materiałów plastycznych najpiękniejsze laurki. Jak zwykle inwencja dzieci była nieograniczona i bardzo twórcza. Te wspaniałe prace z pewnością zachwycą wszystkie mamusie.

Na zakończenie spotkania dzieci ochoczo pozowały do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, prezentując swoje małe „dzieła”, które wręczą mamom w dniu ich święta.