Być kobietą ... - warsztaty dla kobiet

2017-01-30 przez Biblioteka

3 lutego o godz. 17.30 zapraszamy Panie na kolejną edycję warsztatów „BYĆ KOBIETĄ” tym razem pod hasłem "Życie jest sztuką, kobieta jest dziełem sztuki".

Warsztaty będą składać się z dwóch części, części biblioterapeutycznej i rękodzielniczej. Warsztaty realizowane są w ramach funduszy zdobytych z Budżetu Obywatelskiego.

Część biblioterapeutyczna będzie się opierać na ciekawych tekstach literackich, które pozwolą nam na chwilę wyrwać się z natłoku obowiązków, załatwianych spraw i skłonić do rozmów nad modelem kobiety, jej potrzeb, pragnień i miejsc, jakie zajmuje w rodzinie. Ponadto teksty przybliżą uczestniczki do refleksji nad rolami i zadaniami kobiet we współczesnym świecie. Program biblioterapeutyczny poprowadzi Aneta Kurak.

Oczywiście nie zabraknie Małgorzaty Klimy, która rozbuduje spotkania o warsztaty z rękodzieła artystycznego. W tym roku nasza wspaniała artystka wtajemniczy nas w techniki tworzenia „coś z niczego”. Na pewno uszyjemy oryginalne, unikatowe torby… a także pojawią się nowe pomysły, któ®e z pewnością zaskoczą panie.

Zajęcie odbywać się będą w Laboratorium Aktywności Społecznej OPENSPACE (podpiwniczenie biblioteki ) -sala środkowa. Spotkania będą organizowane co dwa tygodnie w piątki.

Planowane terminy spotkań: 3 lutego, 17 lutego, 3 marca, 17 marca, 31 marca, 21 kwietnia 2017 r.