Ciocia Jadzia i jej perypetie

2016-06-03 przez Biblioteka

2 czerwca, nawet niespodziewany, rzęsisty deszcz nie przeszkodził drugoklasistom ze Szkoły Podstawowej w Niepołomicach przybyć do naszej Biblioteki. Tego dnia gościliśmy wyjątkowego gościa.

60 dzieciaków gorąco przywitało Elizę Piotrowską – autorkę i ilustratorkę dziecięcych książeczek, która przyleciała do nas prosto z Brazylii. Pani Eliza jest tak otwartą osobą, że chętnie podzieliła się z uczestnikami spotkania, tajemnicami związanymi z bycia pisarką. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchiwały ciekawostek o podróżach autorki, podczas których, co podkreślała, cały czas może wykonywać swój zawód. Wystarczy mieć coś do pisania, kartki lub komputer, a pomysły same zaczynają być ciekawą historią. Autorka zdradziła nawet, że pierwszą książkę napisała w wieku 5 lat, ale zaznaczyła, że jeszcze długo musiała się uczyć, aby dobrze pisać. Jak powiedziała: „wszystko, co wartościowe wymaga czasu i od czegoś trzeba zacząć”.

Największą niespodzianką dla dzieci, było poznanie Cioci Jadzi- bohaterki kultowej serii napisanej oczywiście przez naszego gościa. Okazało się, że niezwykłą i szaloną Ciocią jest sama Eliza Piotrowska. Czytelnicy, poza spotkaniem, mogą ją spotkać w pięciu książeczkach: „Ciocia Jadzia”, „Ciocia Jadzia. Szkoła”, „Ciocia Jadzia. Tęcza”, „Ciocia Jadzia w Rzymie”, „Ciocia Jadzia w Rio”. Wszystkie te tytuły nasza autorka pokrótce przedstawiła dzieciom. Perypetie z bycia woźną, pieczenie oryginalnego ciasta, straszenie po nocach czy szalony ślub w Rio, to tylko niektóre przygody Cioci, które mocno rozbawiły słuchaczy.

Słuchać i rozmawiać dzieci chciałyby jeszcze długo… Ale przecież wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Na koniec tak sympatycznego i interesującego spotkania dzieciaki mogły zakupić książeczkę i wzbogacić ją autografem goszczonej Elizy Piotrowskiej.

Spotkanie odbyło się LAS Open Space.
data/biblioteka/biblioteka/LAS logo 7-01.png