Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Co komu chodzi po głowie?

2013-10-24 przez Biblioteka

23 października odbyła się kolejna Podróż w dziecięcy świat. Tym razem dzieci miały za zadanie „rozgryźć nie lada problem”. Wraz z książką Grzegorza Kasdepke pt. „Co to znaczy”, wyruszyliśmy w świat frazeologizmów. Dzieci „dwoiły się i troiły” żeby odpowiedzieć na pytanie: „Co komu chodzi po głowie?”. Pomysłów było wiele. Jednym „chodziły” pająki, innym dziwne myśli.

Ciekawe okazały się również odpowiedzi na pytania: „Kto nam wierci dziurę w brzuchu?”, „Czy mamy cały dom na głowie?” i „Czy suszymy czasem zęby?”. Nie trzeba być „chodzącą encyklopedią” żeby odgadnąć, że można było „boki zrywać”. Żeby nie „leżeć do góry brzuchem” dzieci narysowały dosłowne wyobrażenia frazeologizmów. Były domy na głowie, chodzące książki i farbowane lisy. Po zajęciach żaden z najmłodszych uczestników nie będzie „trząsł portkami” przed słowem frazeologizm.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki