Co nowego w Bibliotece?

2011-12-30 przez Biblioteka

Wydłużamy godziny otwarcia Biblioteki

Wraz z nowym rokiem wydłużamy godziny otwarcia Biblioteki w Niepołomicach. Przez 5 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku Biblioteka będzie czynna w godz. 8:00 – 19:00, natomiast w soboty zapraszamy od 8:00 do 15:00.

Bezpłatny dostęp do WiFi

Kolejną nowością jestudostępnienie w siedzibie Biblioteki przy ul. Szkolnej 1-3 bezprzewodowego łącza  typu WiFi 802.11 b/g do korzystania z Internetu.  Zasięg sieci bezprzewodowej pokrywa cały budynek Biblioteki, choć dla wygody naszych czytelników, sugerowana jest praca w sali Czytelni. Osoby chcące korzystać z tej usługi otrzymują od pracownika Biblioteki nazwę sieci i hasło dostępu. Usługa jest bezpłatna.

Wypożyczamy książki z czytelni naukowej

Od 9 stycznia 2012 r. będzie można wypożyczać książki z czytelni naukowej. Ten cenny i bardzo pożądany, szczególnie dla osób uczących się, księgozbiór będziemy wypożyczać na specjalnych zasadach (innych niż książki z wypożyczalni beletrystycznej). Udostępnianie na zewnątrz księgozbioru naukowego wprowadzamy obecnie „na próbę”. Jeśli wypożyczanie tych cennych i ważnych książek będzie przebiegało bez zakłóceń (tzn. książki będą zwracane w terminie) – pozostanie stałą ofertą naszej Biblioteki. Nie będzie możliwości wypożyczania : słowników, encyklopedii, albumów i regionaliów.