Co piszczy w trawie?

2013-04-11 przez Biblioteka

10 kwietnia na popołudniowych zajęciach z młodszą grupą dzieci, stęsknieni za prawdziwą wiosną  „wyruszyliśmy” na wycieczkę po ”zielonej łące” z książeczki E. Stadtmuller, aby usłyszeć „Co piszczy w trawie?”

Najmłodsi z wielką uwagą wysłuchali kilkunastu wierszyków o „mieszkańcach”  zielonej łąki czyli o biedroneczkach, żabkach, bocianach, świerszczach, ślimaczkach czy mieniących się różnymi barwami motylkach.

Czytane na głos wierszyki „uruchomiły” dziecięcą wyobraźnię, bowiem efektem działań plastycznych były „papierowe łąki” z zieloną trawą i jej latającymi i skaczącymi małymi mieszkańcami.

Na zajęciach wykorzystano również książki z serii "Tajemnice zwierząt” pt. "Na polach i łąkach"  oraz album „Motyle i ćmy”, które mali uczestnicy chętnie oglądali.