Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Co to są emocje?

2016-10-06 przez Biblioteka

6 października grupa dzieci z niepołomickiego Przedszkola Olimpijskiego ponownie przystąpiła do programu biblioterapeutycznego. Tym razem maluszki będą spotykać się cyklicznie, aby rozszyfrować jezyk emocji. Bowiem cykl spotkań „Nasze emocje” dotyczy uczuć z jakimi spotykają się dzieci.

Na początku spotkania dzieci próbowały wyjaśnić co kryje się za słowem „emocje”. Wspólna zabawa „Czytaj z twarzy” nie tylko dostarczyła maluchom dobrej zabawy ale przede wszystkim przybliżyła uczucia jakie nam towarzyszą w ciągu dnia, jak je rozpoznajemy i jak je wyrażamy. Czytany tekst „Cztery Elfy” Hanny Hajzak dodatkowo wprowadził słuchaczy w świat uczuć, który czasem jest trudny do wytłumaczenia za pomocą słów. Twórczym akcentem spotkania było wykonanie przez dzieci Elfików- pacynek, które przedstawiały wybrany przez nie nastrój. Ku mojej uciesze wszyscy olimpijczycy wolą czuć się weseli i szczęśliwi!

Za tydzień kolejne, obfite w emocje spotkanie!

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki