Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Czar halloweenowej zabawy

2013-10-31 przez Biblioteka

30.X. popołudniowe spotkanie w Bibliotece upłynęło pod znakiem strrraszliwie dobrej zabawy związanej z Halloween. Dzieci poznały genezę i zwyczaje tego święta, tradycyjnie obchodzonego w wielu krajach w nocy  31  października czyli przed Dniem Wszystkich Świętych. 2 tysiące lat temu zwyczaj ten traktowany był śmiertelnie poważnie, dziś związany jest z doskonałą zabawą i pomysłami na wieczór strachów.

W trakcie tego niecodziennego spotkania mali uczestnicy chętnie włączyli się w zaproponowane zabawy. „Wyczarowali” z bibuły i kartonu magiczne dynie w kształcie twarzy ozdabiając je też innymi elementami np.  gwiazdkami czy księżycami. Wiele radości i emocji sprawił małym słuchaczom konkurs pod hasłem „Mumia”. Najmłodsi dobierali się w pary i zamieniały w mumię wybraną koleżankę czy kolegę. Efekt ten był możliwy dzięki rolkom papieru toaletowego, który „udawał” bandaż. Wykonane mumie z wdziękiem i humorem pozowały potem do zdjęć. Zaś w kolejnej zabawie  w „chwytanie smakołyków” dzieci miały okazję wykazać się zwinnością i sprytem zjadając ciasteczka zawieszone na nitce, bez pomocy rąk.

A o tym, że z duchami jest zawsze wesoło i można z nimi przeżyć niezapomniane chwile dzieci przekonały się słuchając, jednej z sześciu humorystycznych opowiastek o duchach i przyjaźni z małą dziewczynką, autorstwa  Vaclava Suplaty, z ilustracjami Moniki Frątczak-Rodak. Godzinne spotkanie minęło bardzo szybko, ale z pewnością dostarczyło najmłodszym wielu „mocnych” wrażeń, które na długo jeszcze pozostaną w ich pamięci.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki