Czekamy na wiosnę

2012-03-07 przez Biblioteka

„Czekamy na wiosnę”

Pierwsze marcowe spotkanie z cyklu „Podróże po literaturze” zdominował wiosenny temat. Wspólnie z dziećmi szukaliśmy zwiastunów nadchodzącej Pani Wiosny. „Urodę Wiosny” czyli zieleń traw, uśmiechnięte słoneczko, różnorodność kwiatów i śpiew ptaków odnaleźliśmy w przysłowiach, wierszach i wiosennych opowiadaniach m.in w opowiadaniu pt. „O wiośnie w lesie i o wiewiórki ważnym interesie”.

Następnie dzieciaki „wyczarowały” na kartkach papieru mieniące się różnymi barwami motyle, kolorowe kwiaty, wesołe zielone żabki i postaci Pani Wiosny w konwaliowych i sasankowych sukienkach. Wszyscy poczuliśmy choć na chwilę „zapach i powiew Wiosny.