Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Czekolada i książka

2016-04-15 przez Biblioteka

Podczas środowych zajęć wspominaliśmy Dzień Czekolady, który w tym roku wypadał 12 kwietnia czyli we wtorek. Ku uciesze dzieciakom na zajęciach nie zabrakło smakowitej lektury i oczywiście prawdziwej, smacznej czekolady!

 Z książki „Bez tajemnic – jak to powstaje?” mali słuchacze posmakowali trochę historii. Dowiedzieli się, skąd dotarł do Europy kakaowiec i jakie były jego losy, że czekolada tak podbiła cały świat. Odbyliśmy wycieczkę do fabryki WEDLA, gdzie byliśmy świadkami produkcji batonika PAWEŁEK. Oj, ślinka nam już ciekła! I jak tu nie zjeść kosteczki czekolady? Nie obeszło się bez pysznej wedlowskiej tabliczki, którą dzieciaki wsuwały w mgnieniu oka. A przy słowach wiersza Danuty Wawiłow „Zapach czekolady” uczestnicy tworzyli, własne, apetyczne pralinki z masy solnej.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki