Czy jest duży, czy jest mały zawsze chętny do zabawy

2014-11-20 przez Biblioteka

W dniu 19 listopada w niepołomickiej Bibliotece wspólnie z najmłodszymi czytelnikami świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.Celebrowanie tego święta w naszej książnicy stało się już tradycją. Tego dnia Miś obchodził swoje już 112 urodziny w towarzystwie „Leśnych Ludków” z Przedszkola Samorządowego w Niepołomicach oraz 5 i 6 letnich uczestników naszych cyklicznych popołudniowych spotkań, którzy przyszli ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.

Po wysłuchaniu historii o tym, jak powstał pierwszy pluszowy miś o imieniu Teddy dzieciaki chętnie opowiedziały i zaprezentowały swoje puchate, kolorowe małe i duże misie, do których można się nie tylko przytulić, ale też powierzyć im swoje sekrety. A potem na wszystkich małych gości czekało wiele fantastycznych atrakcji. ”Chodzenie po rozciągniętym na podłodze sznurku z misiami na rękach”, „wyjadanie miodku z talerzyków tylko za pomocą języka” czy „rysowanie misia z zasłoniętymi oczami", to tylko niektóre z zaproponowanych niezwykle emocjonujących konkursów. Ta doskonała urodzinowa zabawa, miała też wartość edukacyjną, bowiem dzieci wysłuchały bardzo uważnie wiadomości o niedźwiedziach białych i brunatnych, by później bez trudu rozwiązać konkurs przyrodniczy. Następnie relaksowały się, słuchając czytanych na głos wierszy i książeczek o znanych misiach, kolorując ich portrety oraz uczestnicząc w zabawie ruchowo-naśladowczej pt. „Niedźwiadek”

Zwieńczeniem naszej wspaniałej zabawy była słodka uczta na której ”królował” tort. Mali goście z wielkim zaangażowaniem i fantazją przyozdabiali go pierniczkami, misiowymi żelkami oraz owocami a następnie zdmuchnęli płonące na torcie świeczki. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w Bibliotece na kolejnych urodzinach pluszowego ulubieńca wszystkich dzieci.