Czy tak ma wyglądać moje życie?

2012-10-23 przez Biblioteka

Warsztat został oparty na fragmentach książki Elżbiety Jodko- Kuli pt. „Karina”. W opowieści poznajemy tytułową uczennicę, która uczęszcza do II klasy gimnazjalnej. Przeprowadzka do nowego, dużego miasta, wraz z rodzicami, miała być szansą na nowe, lepsze życie. Faktycznie stan materialny rodziny się polepsza, jednak entuzjazm Kariny maleje. Okazuje się, że nie umie odnaleźć się w nowym środowisku, brak akceptacji przez rówieśników oraz brak kontaktu z mamą i tatą, powoduje, że decyduje się na przestępczy krok.

Rozmowy nad losami Kariny wzbogacone zabawami aktywizującymi poszerzyły wiedzę uczestniczek na temat niedostosowania społecznego, jakie są jego przyczyny, przejawy i skutki. Ponadto warsztat ukazywał zagrożenia związane z poddawaniem się presji otoczenia. I przypominał, że zawsze, z nawet najgorszych sytuacji można znaleźć wyjście.