Biblioteka Niepołomice » Aktualności » Wydarzenia » Podgląd aktualności

Czy znasz Pippi Pończoszankę?

2012-06-08 przez Biblioteka

Kolejne czerwcowe „Podróże po dziecięcej literaturze” były spotkaniem z niezwykłą dziewczynką - Pipii Pończoszanką, postacią którą na kartach swojej książki stworzyła Astrid Lindgren znana na całym świecie szwedzka pisarka.
Dzięki czytanym na głos wybranych rozdziałów z książki pt. „Pippi Pończoszanka” dzieci miały okazję poznać ”najsilniejszą, najsympatyczniejszą, najweselszą dziewczynkę na świecie, która mieszka samotnie w Willi Śmiesznostce razem ze swoim koniem i małpką i ma walizkę pełną złotych monet”.
Następnie małych uczestników zaproszono do udziału w mini konkursie plastycznym pod hasłem „Moja koleżanka Pippi Pończoszanka”
Powstała barwna galeria tej niezwykłej postaci z włosami koloru marchewki splecionymi w dwa sztywne sterczące warkoczyki. Za pomysł, wyobraźnię i estetykę prac dzieci otrzymały nagrody w postaci książeczek.
To środowe spotkanie z pewnością powiększyło grono przyjaciół rezolutnej, dziewięcioletniej Pippi.

Wróć

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Zapisując się do newslettera, otrzymasz pocztą e-mail informacje o organizowanych spotkaniach z pisarzami, wystawach, oraz nadchodzących imprezach cyklicznych.

Miejsce Przyjazne Maluchom

Realizowane projekty:

Biblioteka Narodowa - zakup nowości wydawniczych Program Rozwoju Bibliotek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek Staniątki - remont i rozbudowa biblioteki

Polecamy:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie Niepołomice FIDKAR M@łopolski Cała Polska Czyta Dzieciom Instytut Książki